Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ndryshe nga dikur.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
ROMANTIKA


Female
Numri i postimeve : 685
Age : 40
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

Ndryshe nga dikur. Empty
MesazhTitulli: Ndryshe nga dikur.   Ndryshe nga dikur. I_icon_minitimeWed Nov 09 2011, 11:18

...Isha sot nė vendin ku dikur kalonim pjesėn mė tė madhe tė kohės sė bashku... sa mall ndjeva!
I hodha njė sy mirė e mirė atij ambienti, dhe nė gjithēka qė ndeshesha kisha tė bėj me njė kujtim tė dikurshėm.. Disa prej tyre mė bėnin tė qesh e te kujtoj se sa mirė ishte dikur, e disa tė tjera mė mbushnin sytė me lot e mė bėnin tė kuptoj sa shumė tė ndjeja!
Gjithēka nė jetė e ka njė fund. Por nė tė shumtėn e rasteve je ti ai qė pėrcakton fundin!
Pavarėsisht rrethanave nė tė cilat ndodhesh, nė momentin qė po provon tė dorėzohesh kujto arsyen se pėrse rezistove deri tani, dhe nėse ke 100 arsye pėr tu larguar, gjej coftė edhe njė tė vetme pėr tė qėndruar...
E mbaj mend mirė herėn e fundit kur ishim sė bashku nė atė vend... Mbaj mend mirė ēdo detaj e ēdo sjellje tėnden. Kujtoj indiferencėn tėnde fizike, por jo edhe atė shpirtėrore. Vėrehej qartė se ende diēka tė vlonte pėrbrenda sa herė qė mė kishe pranė, por se dija se cfarė ndodhte nė tė vertetė, dhe ende s’arrij ta kuptoj se si gjithmonė udhėhiqesh nga euforia e momentit dhe shpirtit avanturist qė gjendet brenda teje..
Pavarsisht arsyeve tė shumta qė tė dhash pėr tė qendruar, ti prapė udhehiqje te ardhmen tėnde nga interesi qė kishe pėr njė gjė ose pėr njė individ tė caktuar, gjė qė tė bėnte tė dukesh mendjelehtė dhe i paarsyeshėm..
Bota rrotullohet, dhe gjithcka nė kėtė jetė kthehet, ndoshta ndonjėherė do tė kuptosh se sa tė rėnda janė gabimet e tua atėherė kur tė gjesh dike qė sdo tė ti fal ato shumė lehtė.
Unė nuk tė kam inat, as zili, as mėri, as edhe njė gjė tjeter, gjithcka qė dua nga ti ėshtė qė ta marresh jetėn pak mė seriozisht!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ndryshe nga dikur.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: Letra dashurie-
Kėrce tek: