Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  KėrkoKėrko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 12 kundėr Adelinės!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ROMANTIKA
Administrator
Administrator
ROMANTIKA


Female
Numri i postimeve : 685
Age : 40
Localisation : Aty ku je dhe ti
Loisirs : Diku ne zemer
Votė : 0
Pikėt : 718
Registration date : 19/11/2008

12 kundėr Adelinės! Empty
MesazhTitulli: 12 kundėr Adelinės!   12 kundėr Adelinės! I_icon_minitimeSun Dec 06 2009, 00:24

Kėngėtarja Adelina Ismajli duket se nuk ėshtė e adhuruara e kėngėtarėve, sė paku tė atyre qė kanė marrė pjesė nė festivalin “Kėnga Magjike 2009”.
Sipas njė burimi tė afėrm me kėtė festival, ajo ėshtė vlerėsuar me zero pikė nga 12 kėngėtarė tė kėtij festivali, pėrderisa ka pasur zėra se ajo nuk ėshtė vlerėsuar sa e ka merituar nga kolegėt e saj.
Ende nuk dihet se si ka qenė vlerėsimi i kėngėtarėve kosovarė pėr Adelinėn, edhe pse thuhet se ata nuk kanė i kanė dhėnė asaj votat maksimale.
Adelina Ismajli, e cila nė kėtė festival u paraqit e veshur nė kilota dy javė mė parė, nė natėn finale u paraqit e mbuluar dhe bėri “shaka” me producentin e kėtij festivali Ardit Gjebrea, tė cilit i tha se kur kishte dalė “ajo e zhveshur nė skenė, Lady GaGa ka qenė e vogėl”.
Kėnga e saj “Nuk ngec” ka bėrė shumė adhurues nė Shqipėri, pėrderisa mėsohet se ajo ka pasur edhe njė numėr tė madh tė votave qė ka marrė nga publiku.
Pavarėsisht kėsaj ende nuk ka ndonjė reagim tė Adelinės nė lidhje me kėtė.

Para festivalit kishte pasur thashetheme se ajo ėshtė fituesja e kėtij festivali dhe se gjithēka ishte pėrcaktuar qysh mė parė.

E ashtuquajtura pop-mbretėresha shqiptare kohėve tė fundit nėpėr media ka hedhur edhe njė spot tė ri, i cili ėshtė realizuar nė njė diskotekė tė Zvicrės.

Tani ka zėra se ajo ėshtė nė pėrgatitje tė njė albumi tė ri, ndėrkaq disa kėngė tė reja tė saj pritet t’i shohim edhe gjatė programeve tė Vitit tė Ri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
12 kundėr Adelinės!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Mirė Se Vini Nė Peje-Lule-Dugagjini..! :: Arti & Kultura & Letersia :: ViP dhe Lajme Interesante-
Kėrce tek: